Nieuws:
Stop de Criminaliseringswet, demonstratie 7 sept
30 augustus 2025
30 augustus 2025
Beste kerken, beste zusters en broeders, beste gemeenten en gemeenschappen!
Na de schok over de nieuwe asielwet en de daarin opgenomen strafbaarstelling van geïllegaliseerde mensen en hulpverleners door de Tweede Kamer in juli, is er bij ons in het Noelhuis grote bezorgdheid ontstaan over onze huisgenoten die geen papieren hebben. En verontwaardiging en verdriet dat de politieke discussie vooral ging over het risico voor vrijwilligers die soep uitdelen en dat humanitaire hulp toch niet strafbaar mag zijn. En niet over hoe deze wet het bestaan van mensen bedreigt, angst zaait en onze broeders en zusters vernederd.
Tussendoor hadden we een normale zomer, zijn we in Schoorl met huisgenoten en voormalige medebewoners op adem gekomen, genoten we van het leven en onze saamhorigheid. En we hebben gezien hoe een breed scala aan initiatieven, organisaties, kerken, artsenverenigingen, ja, ook de politie zich hebben uitgesproken en verontwaardigd waren over het onrecht jegens de mensen die tot de minsten onder ons gemaakt worden. Nu nadert het einde van het zomerreces en de beslissing van de Eerste Kamer over de Asielnoodmaatregelenwet, inclusief het amendement tot strafbaarstelling van illegaliteit. En het dreigt nog steeds werkelijkheid te worden, ondanks alle hoop, gebeden, normaliteit, menselijkheid en schoonheid tussendoor.
We zijn bang. En we hebben hoop! Hoop juist omdat er zoveel hulpverleners zijn die gastvrijheid organiseren, soep uitdelen, die juridisch advies geven en begeleiden. Omdat zo velen verontwaardigd zijn. Omdat er tegenstand komt van zoveel verschillende kanten. Op 7 september is er om 13.00 uur een grote demonstratie in Den Haag – kort voordat de Eerste Kamer op 9 september begint te vergaderen. De demonstratie is gericht tegen de criminalisering van mensen zonder verblijfsrecht.
Zie: https://stopcriminalization.mdwfnv.org
Ik denk dat dat een belangrijke dag is. Want hier kunnen we allemaal samenkomen, wie we ook zijn, waar we ook betrokken zijn – voor onze medemensen en tegen deze vijandigheid tegenover onze naasten. De dag om zichtbaar te worden. En om ons niet neer te leggen bij een samenleving waarin de ‘minsten’ ook nog eens worden gestraft en vernederd, waarin medemenselijkheid wordt gecriminaliseerd en in twijfel wordt getrokken.
We zijn blij dat de vakbonden voor Migrant Domestic Workers en Schoonmakers oproepen tot een landelijke demonstratie. We roepen kerken en christelijke groepen op mee te mobiliseren en mee te demonstreren voor naastenliefde, compassie en solidariteit: geen mens is illegaal!
Merle Koller
namens en vanuit het Jeannette Noëlhuis
https://stopcriminalization.mdwfnv.org
—
Jeannette Noelhuis
Dantestraat 202
1102 ZR Amsterdam
tel (+31) 020 699 8 996