Start Amsterdam Peacewalk

Op 25 april start in Amsterdam een bijzondere pelgrimstocht. 8.500 kilometer lopen, door 19 landen, van Europa naar Jeruzalem/Al-Quds. Dat is de Peacewalk. De route loopt 15 maanden, tot juni 2027. Iedereen is uitgenodigd om een deel of het geheel mee te lopen. Ruim 600 mensen hebben zich al ingeschreven.
Op zaterdag 25 april vindt in de Dominicuskerk Amsterdam de startceremonie plaats (10:30 uur). Om 12:00 uur vertrekt de groep walkers. Een rijk programma, met mensen uit heel verschillende tradities en culturen – Palestijns, Turks, Arabisch of Joods, christen, moslim en humanist. Het programma wordt begin april bekendgemaakt.
Wil je erbij zijn? Meld je aan via: https://tinyurl.com/kickoffceremonie

Missie
De Peacewalk is geen demonstratie. Het is een gezamenlijke pelgrimage voor iedereen die gelooft – in vrede. Of die het ook niet meer weet, maar weigert zich neer te leggen bij strijd en onderdrukking. Onderweg leren de pelgrims van vredesbouwers die het echte werk doen: mensen als Maoz Inon en Aziz Abu Sarah, organisaties als Women of the Sun en Women Wage Peace, Combatants for Peace en Flame of Hope. Mpho Tutu (dochter van Desmond Tutu) steunt de Walk, net als Harcourt Klinefelter, voormalig woordvoerder van Martin Luther King, Sinan Can, Shamier Madhar en Natascha van Weezel, maar ook bijvoorbeeld het netwerk van vredesorganisaties in Bosnië en de World March for Peace and Non Violence.

Al onderweg
De Peacewalk is al begonnen in Spanje. De Spaanse route en de Nederlandse vinden elkaar verderop in Europa. Op 1 februari vertrok de eerste groep in Fisterra, aan de Spaanse kust. Dertig mensen met alle nationaliteiten en achtergronden – Oekraïens, Armeens, Joods/Argentijns, Nederlands, Belgisch – jong en oud, begonnen te lopen naar het Oosten. Ze waren en zijn allemaal bezig met dezelfde vragen: wat moet er in mijzelf veranderen om bij te dragen aan vrede? Hoe verhoudt zich dat tot de oorlog en onderdrukking vandaag? Hoe ontwikkel ik mezelf op een manier die bijdraagt aan vrede?
Andere startpunten zijn Parijs, Leuven en Berlijn, Westerplatte in Polen, Ljubljana en Venetië. In oktober zullen alle routes samenkomen in Sarajevo en gaat het door naar Istanbul en uiteindelijk Palestina en Israël: Jeruzalem.

Achtergrond
De wereld geeft miljarden uit aan wapens. Vredesbouwers zijn te vaak onzichtbaar. De Peacewalk zet hen in het licht. En daagt iedereen uit om zelf een stap te zetten – letterlijk. Niet door petities te tekenen of meningen te roepen op social media, maar door in beweging te komen. En onderweg van elkaar en van anderen te leren hoe dat moet: eerlijke en waardige vrede. Met jezelf, met je omgeving en met wat jou drijft. Dat is het handelingsperspectief van de Peacewalk: vrede is iets dat je doet.

Initiatiefnemer Rikko Voorberg (Amsterdammer van het jaar 2023) gaat vanaf september 2026 met zijn vrouw Joanne en twee kinderen meelopen tot ze in Jeruzalem zijn.
Meer info: www.peacewalk.info

 

 


Datum: 25 april 2026
Tijd: 10:30 uur - 12:00 uur
Locatie: Dominicus - Kerkzaal

terug naar de agenda