Datum/Tijd
zo 25-10-2020 / 11:00 - 12:15
4e dienst in de serie Zonde
Overweging Alex de Jong
Het water staat ons aan de lippen – maar dat is al eens eerder gebeurd. We lezen het verhaal van de zondvloed. Over Noach wordt gezegd dat hij ‘onberispelijk onder zijn tijdgenoten’ was. Dat is niet hetzelfde als ‘zonder zonde’. Is zonde misschien relatief? En rechtvaardigheid? En wat betekent dat dan voor ons nu de wateren weer wassen?
Voorbeden
We vinden het fijn om ondanks de afstand mensen te betrekken bij de voorbeden.
Is er iets dat u bezighoudt, dat u in de voorbeden genoemd zou willen zien?
Graag uw reactie, uiterlijk zaterdagmiddag ovv ‘voorbeden & datum’, via ‘voorbeden@dominicusamsterdam.nl‘
Alex de Jong is koloniaal historicus en joods. Zijn belangstelling betreft de joodse tekstuele tradities, in het bijzonder de commentaartraditie zoals die bestaat in Midrasj en Talmoed. Verder is hij ook beoefenaar van en leraar in bepaalde typen beoefening uit het Vajrayana Boeddhisme. Hij is klimaatactivist en betrokken bij het verlenen van hulp aan vluchtelingen.
Na de dienst komen we bij elkaar voor de Koffie-via-Zoom.
Vóór de dienst is er voor de kinderen de Kindernevendienst-via-zoom.
De collecte tijdens de dienst heeft een extra bestemming – Stichting Melania
De ruimte in de kerk is ten gevolge van de anderhalve-meter maatregelen beperkt: via Kerktijd.nl verdelen we de uitnodigingen om bij de diensten aanwezig te zijn. Voor de informatie over registreren bij Kerktijd.nl en ander Corona-gerelateerde maatregelen, protocollen en nieuws: klik hier
U kunt de diensten via internet volgen: klik hier
Volg ons op