Datum/Tijd
zo 17-03-2019 / 11:00 - 12:15
Als je de berichten over klimaatverandering en geweldsdreiging toelaat in je binnenste, kun je verlamd raken van schrik. Dat kan betekenen dat je je terugtrekt in je eigen comfortzone, dat je cynisch wordt en de hoop op verandering opgeeft. Dan laat je je niet meer raken en in beweging brengen. De profeten van het bijbelse Israël hadden hiertegen een tegengif: ‘de vreze des Heren’, traditioneel uitgedrukt; beter misschien: het ontzag voor de Eeuwige.
De profeet Jesaja zegt: vrees niet wat men vreest, heb liever ontzag (‘vrees’) voor de Eeuwige! Dat is niet een gemakkelijke weg, dat vraagt om innerlijke wijsheid en onderricht (in de bijbel ‘Torah’ geheten), om confrontatie en omstreden keuzes. Maar je begeeft je daarmee wel op de weg van de verwachting en de hoop. Al die woorden klinken in het bijbelgedeelte dat we op deze zondag zullen horen.
Lezing: Jesaja 8: 11-18. Overweging door Harry Pals, oud-predikant van de EUG-Janskerk in Utrecht
In deze dienst is er een extra collecte tbv de Stichting Madat Nepal.
Iedere zondag om 11 uur is er een viering met koor*, piano én orgel, wisselende sprekers, kindernevendienst, eens in de 2 weken crèche (niet in de zomermaanden), brood en wijn en, na afloop, koffie en thee. De vieringen in de Dominicus zijn oecumenisch, maatschappijbetrokken en mensgericht. De vieringen duren iets meer dan een uur. Je bent altijd welkom.Zodra de webredactie meer informatie heeft ontvangen vindt u dat op deze plek.
*vanaf 1/1/2019 heeft het koor eens per maand vrij. Deze zondagen ‘koorloze zondagen’ worden verschillend ingevuld. Zie: dit bericht voor meer informatie.
Volg ons op